AKCE 2021/2022

• 2021/2022 »
  • Animals in the ZOO Svatý Kopeček

Projektový den mimo školu - Animals in the ZOO Svatý Kopeček

Žáci naší školy navštívili ve středu 11. května 2022 ZOO Svatý Kopeček, kde měli možnost zhlédnout sbírku exponátů, díky které mohli zjistit, jaký je na omak kabát žirafy nebo jaguára, jak píchají trny dikobraza, jak velké jsou rozdíly ve velikosti ptačích vajíček nebo čí lebka je tvrdší. Lektor ZOO žákům vysvětlil, co je roh a co paroh, ukázal různé druhy peří, současně žákům umožnil kontakt se živou agamou a želvou.

Následovala prohlídka dalších zajímavých živočichů v ZOO, společně s lektorem. Projektový den byl netradiční v tom, že komentáře probíhali částečně v anglickém jazyce. Žáci tak měli možnost se zlepšit v cizím jazyce přímo v terénu. Součástí projektového dne byla i práce s pracovními listy, které byly také zaměřeny na rozvoj anglického jazyka.

Zaslouženou odměnou byl čas strávený přímo se zvířaty ve výběhu koz a oddych v restauraci pod vyhlídkovou věží.

Projektový den byl financován z projektu Šablony III.