ZŠ Šternberk Olomoucká 76

Základní škola speciální a praktická

Akce a fotogalerie

Školní rok 2019/2020

 

Dne 1. října 2019 proběhla v rámci EVVO akce Tvoříme z přírodnin.

Dne 23.9. se konalo na naší škole cvičení v přírodě, kdy se žáci vypravili na naučnou stezku do lesa, poznávali různé druhy stromů, keřů a jejich listy či plody. Nejvíce se žákům líbily naučné hry.

Dne 17. září se v rámci projektu Šablony II konal Námořnický den. Žáci pod vedením pedagogů přijeli do přístaviště u Vodníka v Olomouci, kde již čekal lektor (odborník z praxe) a kapitán lodi, který žákům ukázal přístaviště a okolí. Žáci se zábavnou formou dozvěděli informace o fauně a flóře v okolí, významu vody, naučili se vázat námořnické uzly, v pracovních listech si vypočítali vzdálenost a rychlost, kterou poplují, naučili se pracovat s mapou a kompasem a také základní námořnickou terminologii. Poté proběhla plavba na lodi Marie Terezie, kterou si zkusili kormidlovat. Plavba byla po proudu řeky Moravy ke Kožušanskému jezu a ven z města do meandrů řeky Moravy, kde hnízdí ledňáčci a jsou k vidění bobři a ryby.

Žáci 5. až 9. ročníku navštívili Legiovlak, ve kterém se dozvěděli zajímavosti ze života českých legionářů. Prohlédli si, jak vypadala polní nemocnice, pošta i obytné vagony a ti odvážnější si mohli vyzkoušet, jak vypadala obrana vlaku.

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018