ZŠ Šternberk Olomoucká 76

Základní škola speciální a praktická

Školní družina

Ve školní družině ke Dni matek proběhlo v rámci Šablon II „Společné kreativní odpoledne pro žáky a rodiče“. Žáci pod vedením aranžérky vyráběli náušnice a klíčenky ze zalévané křišťálové pryskyřice a papírovou květinu. V průběhu akce žáci nachystali pro maminky i malé občerstvení – pečené šneky ze slaného těsta. U dětí i maminek sklidila tato akce velký úspěch.

Ve školní družině a na hřišti proběhl 30. dubna „Odpolední rej čarodějnic“. Žáci soutěžili v neobvyklých disciplínách – jízda na koštěti, hod pavoukem na cíl, čarodějnická zaklínadla, nejoriginálnější básnička apod.

Pásmo básniček, písniček, říkadel a pranostik s jarní tématikou a výroba papírového motýla. To vše zahrnovala březnová odpolední akce pro žáky i rodiče „Vítání jara“.